انتشارات فـروهـر

ثبت نام ورود

هفده پژواک گاتاها

زماني كه سخن از چاپ كتاب هفده پژواك آغاز شد، گمان نمي‌برديم بهره‌ي كار پس از يك سال و اندي چنين نسكي(كتابي) و با اين شمار از رويه(صفحه) باشد، كه اكنون در دست داريد. همچنين گمان نمي‌برديم دستِ آخر نوزده برگردان از گات ها گردآوري شود. خواست بر اين بوده كه نوزده برگردان از گات ها را يك جا به دست خواننده بسپاريم تا خود در آن كندوكاو كند، بسنجد، به پاسخِ پرسش‌هاي خود دست يابد يا آن كه راهي باشد براي ادامه‌ي پژوهش‌ها.

 

در هر بند از گات ها، نخست متن اوستايي، سپس آوانويسيِ فارسي و در برابر هر رده نبشته از آن، آوانويسيِ فونتيك(بين‌المللي) داده شده است. سپس بنا بر ديرينگي چاپِ برگردان گات ها با يادكردِ نام گزارنده‌ي آن آمده است. گزارش برخي از پژوهش‌گران، برگردان آنهاست از متن اوستايي و برخي دريافت، برداشت و زندشِ نويسنده از آن بندِ گات هاست. 

 

يادآور مي‌شويم كه خواستمان گردآوري گزارش‌هاي موجود از گات ها بوده، نه ارزش‌گذاري و سنجش آنها، اين مهم بر دوش خوانندگان و پژوهش‌گران است.

 

 

© تمامی حقـوق این تارنما متعلق به انتشارات فـروهـر می باشد.

بالا نسخه رومیزی

مجوز استفاده از قالب خبری ورزشی رسا برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .